Wózki dziecięce i foteliki- nie tylko estetyka ale i zdrowie.

Nieczyszczone wózki i foteliki dziecięce są siedliskiem mnóstwa niebezpiecznych szczepów bakterii w tym E.coli i salmonelli. Spowodowane jest to licznie występującymi na nich zabrudzeniami pochodzenia biologicznego, które stanowią dla nich świetną pożywkę.

Dla tego powinno się regularnie dbać o środki transportu przeznaczone dla dzieci poprzez samodzielne pranie elementów, które można zdemontować lub oddanie do specjalistów.

Powierzone nam wózki i foteliki przechodzą proces prania ekstrakcyjnego lub czyszczenie parowe a następnie dezynfekcję poprzez ozonowanie. W ten sposób wykonana usługa zapewnia nie tylko znaczną poprawę wizualną ale również bezpieczeństwo poprzez pozbycie się groźnych bakterii, insektów itp.

Bardzo często niewłaściwe przechowywanie powoduje wystąpienie „maczku” pleśni na materiale, którego nie jesteśmy w stanie usunąć w 100%. Jest to uszkodzenie mechaniczne na skutek żerowania grzyba na materiale. Ozonowanie zabija zarodniki pleśni jednak pranie nie spowoduje zniknięcia widocznych śladów.